Jezdecký deníček

27. dubna 2013 v 12:29 | Maya-RVK
Ano,začínám psát jezdecké deníčky =) Jsem strašně ráda že po dlouhé době zase můžuchodit ke koním =) Moje jezdecké centrum je...vlastně nemá název,patří Křivským tak já říkám U Křivských ;-)
Ale vypadá to že ho brzy změním,protože....to se dozvíte až v Jezdeckém deníku =D
Klikni na C.Č ;-)

Včera 26.4. jsem byla po dlouhé době na koních.Šla sem ze školy domů,oblíkla si věci na koně,připravila si 200,- a v 14:30 jsem vyrazila.Byla jsem tam o čtvrt hodiny dřív než jsem měla (měla sem tam být ve tři).Dala jsem majitelce/trenérce peníze a čekala na ostatní.Byla jsem tam poprvé a nikoho sem tam neznala.Když všichni přišli,tak jsme si šli pro koně,a byla to docela štreka.Já sem dostala toho nejmenšího koně kterej tam byl a očividně by nejradši furt žral.Nezjistila jsem ani jak se menuje.Když jsme měli jít zpátky tak jsem ho zatáhla za vodítko aby přestaal žrát.Zdvyhl hlavu,strčil do mě hubou a já spadla.Myslela jsem si,že se hambou propadnu. Vypadalo to jako kdybych s to koňma neuměla.

Když jsme přišli spět do stáje,uvázali jsme koně a vyčistili.Nejaká holka mi ukázala kde je čištění,a tak jsem ho vzala a rychle jsem utíkala do boxu kde byl můj kůň přivázaný.když jsem ho dočistila,šla jsem pro sedlo a pro uzdu.Byla jsem hrozně nervózní a zdálo se,že ten kůň to ze mě vycítil,protože když jsem mu šla nandat uzdu,začal hrozně frkat.Najednou jako kdybych úplně zapoměla jak se to s koňma dělá,příšerně se mi zamotala hlava.Přišla za mnou majitelka a zeptala se mě: "Umíš ty vůbec něco?" Docela dost se mě to dotklo =S. měla jsem sto chutí se tam nahlas rozbrečet.Nandala mu sedlo a uzdu a já tam byla jak ten největší lůzr.Ještě teď když na to pomyslím se mi chce hodit kufr.

Když jsme dojeli na jízdárnu,jela jsem jedno kolečko krokem,pak asi 2 klusem.Nakonec jsem si trochu zacválala a pak jela zase krokem,chvilku slalom a pak jsme jeli zase zpět. Přijeli jsme a já když jsem sesedla z koně,tak jsem šlápla do kobylince,což když neberu ježdění je to nejlepší za ten den co se mi přihodilo =D. potom jsme je odsedlali,oduzdili,umyli,dali jim žrádlo a vodu šli jsme je dát zase zpátky do výběhu.Něvěřila bych tomu ani kdyby to byl sen ale v duchu sem si říkala: "Konečně du domů".A to,co bych nikdy od žádnýho dospělýho nečelkala že řekne,řekla ta trenérka mě,že jí mám Vykat!!!to jí je 60 nebo co? vždyť jí je asi třicet něco!Já mám dost. Takže příští týden budu chodit k mé tetě na koně,alespoň tam nebudu nervózní a nebudu se stydět,a hlavnš to nebudu muset platit ;-).

doufám že nevadil delší článek =D
tak zatím,
Maya
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 28. dubna 2013 v 15:52 | Reagovat

Tady jak říkaš.. je čas na změnu. Ta trenérka je fak hovado, protože při prvním setkání (teda jestli jsem dobře pochopila) se zeptat na něco takovýho?! s tim vykánim to chápu, většinou je to tak že za pár týdnů si začnete tykat.

2 ranchpodvykotlanouvrbou ranchpodvykotlanouvrbou | 28. dubna 2013 v 17:00 | Reagovat

Mno tak to přesně znám tu nervozitu. Ti naši koně tam taky furt žerou :D A někdy jim ani nejde zvednout hlava :/
Mno tak takovýto lidi přímo nesnáším!!!! :X My si spolu po pár týdnech začali vykat. Ty vol...( pardon ) takovou otázku bych jistě nikomu nepoložila, ale je vidět, že paní je asi úplně jedno jaký udělá dojem :D
Tak myslím, že u tvojí tety to bude určitě mnohem lepší! :)

3 Bobeška Bobeška | E-mail | Web | 6. května 2013 v 20:46 | Reagovat

To znám... Na mě byla trenérka taková 3 roky, fakt nic moc... Akorát jsem platila 3 stovky za hodinu, kde na mě trenérka převážně řvala a když jsem tam měla jet, tak mi bylo šíleně špatně a byla jsem ráda za každý trénink, který jsem vynechala a pak jsem toho musela nechat a od té doby hledám nějaké ježdění... A to mi každá trenérka, co jí občas zastoupila říkala, že mám výborný kontakt s hubou koně a mám pro to cit...

Určitě choď k tetě, tam to bude určitě lepší :) Držím palce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama